חדשנות

ביטוח אחריות מקצועית לעורכי דין

לאחרונה החלו משרדי עורכי דין להפוך יותר ויותר למטרה לתביעות לקוחות ותביעות משפטיות שונות, ללא תלות בתחום התמחות המשרד. עובדה זו עשויה להיות תוצאה של ציפיות בלתי סבירות של לקוחות, תביעות קלות דעת או אף טעויות ממשיות.

בפועל מוגשות תביעות אחריות מקצועית כנגד עורכי דין, והן נוטות להיות חמורות, אך קיים טווח של סוגי תביעות לפי סוג הפעולה שביצע עורך הדין ואפיוניה. בכל מקרה ברור שכאשר לקוח אינו מרוצה מתעוררים חילוקי דעות.

בנוסף לתביעות הישירות על ידי לקוחות כנגד משרד, עורכי דין מוצאים את עצמם לעיתים גם כצד לתביעה כנגד לקוחותיהם. לדוגמא, משרד עו"ד עשוי להפוך לנתבע בתביעה של בעלי מניות כנגד לקוח של המשרד בגין עבודה שהמשרד ביצע עבור הלקוח. אחת העילות לתביעות מסוג זה היא הפרת חובה.

כיום ישנם מבטחים מקצועיים רבים המציעים ביטוח אחריות מקצועית לעורכי דין, בישראל או בחו"ל. קיים מגוון רחב של סוגי כיסויים ועלויות, בכפוף לסוג משרד עורכי הדין והאופן שבו הוא פועל.

אנו מציעים שירות מותאם אישית המגובה על ידי אחד מצוותי התביעות המנוסים ביותר בשוק. הפוליסות שלנו יכולות לכלול מגוון נרחב של הרחבות וכיסויים מתקדמים המתעדכנים על בסיס קבוע.

מעל 300 משרדי עורכי דין בוחרים בהאודן כברוקר הביטוח שלהם, שנה אחר שנה, ביניהם משרדי עורכי הדין הגדולים בישראל.

ביטוח אחריות מקצועית ליועצים משפטיים

בנוסף אנו מציעים כיסוי אחריות מקצועית ייחודי נוסף עבור עורכי דין שאינם עוסקים בעריכת דין במובן המקובל של המילה אלא מועסקים על ידי ארגונים וישויות אחרות. כיסוי זה נקרא "ביטוח אחריות מקצועית עבור יועצים משפטיים".

 

צרו קשר לפרטים

    ביטוחים נוספים

    כל הזכויות שמורות להאודן ישראל © 2021
    נגישות